Dalgalanan Türk Bayrağı | 100 NUMARALI ADAM

NEDEN KIZILAYCIYIM

Kızılay Web Banner 950X100
NEDEN KIZILAYCIYIM?


Bu sorunun cevabı belki de hayatım boyunca ailemde hep KIZLAY sevgisi olması ve büyüyene kadar olan süreçte hep KIZILAY sözcüğünü duymamdı.

     Aslında  süreç söyle başlamıştı. Ben doğduğum sene babam dört aylık bir süreçte her gün hastaneye gitmek zorunda kalmış yoğun bir iş temposunun yanında bir de hastalıklarla uğraşmış. Gelin size neden bu kadar çok KAN BAĞIŞI KONUSUNDA ÇOK CİDDİ OLDUĞUMU ANLATAYIM.

      Sene 2007 günlerden bir pazar babamın telefonu çalıyor ve herşey bu telefonla başlıyor. Artık babam annesi kadar çok sevdiği anneannesini kaybediyor yıkılıyor. Cenazesi kısa zamanda kaldırılıyor ve toprağa veriliyor işte her ne olduysa o gün olmaya başlıyor. Babam daha acısını yaşayamamışken bir de kuzeni cenazenin olduğu gün komaya girerek tekrar hastaneye kaldırılıyor ve yoğun bakıma alınıyor. Yani önce cenaze ve ardından başlayan hastane trafiği babamı baya baya yoruyor. Babamın kuzeni böbrek hastası ve uzun bir dializ döneminden sonra uygun bir böbrek bulunuyor ve nakil oluyor. Fakat herşey istenildiği gibi gitmiyor ve tekrar sorunlar başlıyor ve bu defa daha ağır sağlık sorunları. Yoğun bakımda yaklaşık üç ay geçecek olan bir sürecin daha başında ilk gün babam hastaneye giderek ÇAPA TIP FAKÜLTESİNDE yatan kuzenini ziyaret ediyor. Çok güzel geçmeyen yorucu bir gün diye anlatmalarına devam ediyor babam. Aynı gün zaten KIZILAY KAN MERKEZİNE hazır gitmişken kan verdim zaten hastane aşağısı yukarıda KIZILAY KAN MERKEZİ var. Hocalarla görüştüm hocalar yoğun bakımda olduğunu ve ne zaman kendine geleceği konusunda pek birşey söyleyemediler

      Babam senelerdir aynı şeyleri anlatıp duruyor. Artık konuyu yaşamış kadar bilen birisiyim. Babamın kuzeni üç ay yoğun bakımda kaldığı süreç içinde TRONBOSİT ihityacı oluyor ve anlatılanlara gör dört ünite hergün düzenli veriliyor. EVET HEPSİ KIZILAY TARAFINDAN ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE SAĞLANIYOR. Babam hergün hastaneye gidiyor halam zaten hep hastanede kalıyor ve orada sadece sandalye üzerinde uyuyor eve gitmek istemiyor bu dönem içinde babam zamanı geldiğinde devamlı AFEREZ veriyor ve tüm arkadaşlarına ve ailemize bunun önemini anlatıyor. Evet zaten evde bu konuşmaların içinde ben bir yaşımdan beri böyle büyüdüm. Fakat üç aylık yoğun bir süreçten sonra ne yazık ki babam kuzenini kaybediyor ellerinden gelen her şeyi yapan ÇAPA TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ ne yazık ki babamın kuzenini kurtaramıyor. Babam hep der o hocaların HAKKINI ÖDEYEMEYİZ. Evet böyle yorucu bir süreç yaşanıyor 2007 senesinde hem mutmu hemde hüzünlü bir yıl benim doğduğum yıl. Babam hep der ki iyi ki geldin acılarımızı bize unutturdun. İşte babamın KIZILAYCILIK hikayesi de bu dönem başlıyor zaten daha öncede belli aralıklarda kan verirken bu süreçte AFEREZ ve KAN BAĞIŞÇILIĞININ önemini daha iyi anlıyor. Artık babam bir düzenli kan bağışcısı. Bizleride hep KIZILAYIN önemi ile büyüttü taki okluluma gelen bir KIZILAY KAN BAĞIŞ ARACI beni bu gün bir KIZILAYCI yapan süreç işte böyle başladı.

       Babam hep konuşmalarında Allah kimseye sevdiği insanları kaybetme acısı yaşatmasın çok acı. İyi de bu acıyı her gün bir sürü insan yaşıyor biz bu acıları paylaşsak. İşte bende bu acıları paylaşmak adına hep KIZILAY için KAN BAĞIŞI için hem sosyal medya hesaplarımdan hemde elimden geldiği tüm ortamda KAN BAĞIŞI konusunda destek olmaya çaılışıyorum. Bu arada KIZILAY belgeli KAN BAĞIŞÇISI kazanma sertifikam var. Kimse sevdiğini kaybetmesin sizde düzenli kan bağışcısı olun ihtiyacı olanlara yardım etmiş olun.
       
       İşte ben bu gerçeklerin anlatıldığı bir evde büyüdüm. Bu gün GÖNÜLLÜ KIZILAYCIYIM. Bu onurlu görevi gururla yapıyorum. Elimden geldiği kadar destek vermeye çalışıyorum. İşte benim KIZILAY GÖNÜLLÜSÜ olmamdaki hikayem.

İYİLİK KİME YAKIŞMAZ Kİ. SİZDE GÖNÜLLÜ OLMAK İSTERSENİZ https://gonulluol.org/ ADRESİNDEN BAŞVURUNUZU YAPABİLİRSİNİZ.
KAN BAĞIŞI KONUSUNDA TÜM KAFANIZA TAKILAN SORULARIN CEVABINI https://www.kanver.org/ ADRESİNE BULABİLİRSİNİZ.

İYİ Kİ VARSIN KIZILAY https://www.kizilay.org.tr/
 


Twitter Facebook Google Plus Instagram Email    

   
Eğitim/öğretime katkı amaçlı açtığım sitem hiçbir ticari beklenti içinde değildir ve kesinlikle parasal yardım kabul etmez.
Başa Dön