Dalgalanan Türk Bayrağı | 100 NUMARALI ADAM

Galeri

EGE ÜNİVERSİTESİ ÇEVMER  Bornova/İZMİR

 
EGE ÜNİVERSİTESİ Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi "7'den 77'ye Sıfır Atık Bilinci Seminerimiz 2022
 

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ KÜTÜPHANESİ Taksim/İSTANBUL

İstanbul AKM bünyesinde bir bilgi merkezi olarak kurgulanmıştır. Zengin içeriği ile bütün sanatseverler için önemli bir araştırma merkezi olma özelliğine sahiptir. Toplam 1074 metrekare alanına sahip AKM Kütüphane'nin iki ara katı mevcuttur. Güzel, her yerde; her şeye güzeldir!

MİLLET BAHÇESİ Zeytinburnu/İSTANBUL 2022

Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Ömer Arısoy tarafından Beştelsiz Mahallesi'ndeki askeri lojmanların taşınmasının ardından boşalan 63 bin metrekarelik alan Zeytinburnu Millet Bahçesi olarak düzenlendi ve 3 Kasım 2021'de açıldı.

MİLLET BAHÇESİ Yeşilköy/İSTANBUL 2022

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen İstanbul'un Fethinin 569. Yılı Kutlamalarına ve Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni' anısına katıldım. Evimize yakın olan hatta komşu olduğumuz ATATÜRK Hava Limanının bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum. Pistlerin olduğu bölüm ve Apronlar dahil olmak üzere Körükler ve bir çok şeyi yakından gördüm. Gerçekten hiçbir şey yıkılmamış yerli yerinde duruyor ve farklı amaçlar için kullanılacak. Bittiğinde MİLLET BAHÇESİ gerçekten hem çok büyük olacak hemde çok görkemli olacak. Yerinde gözlerimle gördüm. Medya ve TV kanallarında çıkan haberlerle hiç alakası yok. Hatta size bir örnek bile verebilirim. Bizim bulunduğumuz Kaymakamlık BAKIRKÖY KAYMAKAMLIĞI ve yeni adresi ATATÜRK Hava Alanı içinde bulunan hava alanının bir binası. Hiç bişey yıkılmamış hatta yenileri bile yapılmış herşey değerlemdirilmiş ve planlanmış. Florya tarafında girişi olan büyük bir hastane var hatta size şunu rahatlıkla söyleyebilirim Uçaklar hala inip kalkıyor. Evet size bu semtte oturan bir öğrenci gözüyle anlattım. Yorumlarım kafadan atmaca değil gözlerimle gördüklerimi yazdım.
   

LGS sınavı 2021

Sınav zormuş arkadaş ile başlayan süreç gercekten zor olan bir matematik sınavı ve bu kadar çalışmanın boşa gittiği zaman.

e-Twinning Samsun Okuma Vakti projeleri kapsamında Yazar - Okur buluşmasında bu akşam Yazar İdil KEFELİ hocam ile beraber olduk.

     e-Twinning Proje kurucu öğretmenim Cemile ÇELİK YANIK öğretmenimin düzenlediği Yazar - Okur buluşmalarında Yazar İdil KEFELİ hocam ile beraber olduk.
     Katılımcılar arasında Samsun 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu Müdürümüz Sayın Mustafa GÖDEK ve Doç. Dr. Nilay KAYHAN,  Işın ÖZDEMİR, Aydın GÜL, Eğitmci Yazar Ahmet YILDIZ, Nevzat CAN, Yazar Cezmi EŞELİOĞLU, Ayşe GÜL ŞENEL, Nermin ELMAS, Hülya BAŞ, Esra MARTA CALAP hocalarım ve öğrenci arkadaşlarım kalabalık bir buluşma oldu.

             

                "Kitap Oku, Mutlu Ol" #SamsunOkumaVakti e-Twinning projesi kapsamında Kurucu Öğretmen Cemile ÇELİK YANIK hocam ile beraber oldum

     Eğitimci Yazar Ahmet YILDIZ hocama Ahmet BERAT ile beraber sorular sorduk. Zaman nasıl geçti anlamadık. Katılımcılar arasında Doç. Dr. Nilay KAYHAN hocam bizleri onurlandırdı. Tüm öğretmenlerime ve Özellikle Cemile ÇELİK YANIK hocama çok teşekkür ederim. Bir e-Twining projesi de böyle geçti.
  
  
  

Toprağına Sahip Çık, Çölleşmeye Dur De! Hatıra Ormanımız

        Bu gün Fidan yarın nefes kamyanyasında bizde varız. Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 yılı 11 Milyon fidan dikme etkinliğinde Tarım ve Orman Bakanlığının misafiri olarak etkinliğe katıldım. TOPRAĞINA SAHİP ÇIK ÇÖLLEŞMEYE DUR DE HATIRA ORMANI'nındaki ağaçlarımın sertifikasını T.C Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Sayın Nurettin Taş hocamdan aldım. Nurettin Taş hocama ve Genel Müdür Yardımcısı Beytullah FİDAN hocama teşekkür ederim.

   
       

Yaş günü hediyem ANTALYA Fidanım 26 Mart 2021

Yaş günü hediyem SAMSUN Fidanım 26 Mart 2021

Bisiklet Bir Tutku Vazgeçilmez Bir Sevgi

     Aslında yazılacak çok şey var. Özellikle bisikletler konusunda. Ağabeyim bu konuda baya baya bir bilgiye sahip hatta kendi bisikletini defalarca tamir etmiş yolda patlayan lastiğini yapmış ve okula -2 derece soğukta hep bisikletle gitmiş. Arkadaşları ve okuldaki herkes okula bisikletle gidip gelirmiş ağabeyim şimdi büyüdü fakat bisiklet tutkusu aynı amcamda öyle. Hee unuttum yazmayı Hollanda'da herkes bisikletle gidermiş ağabeyime özel bir durum değil yani.
 
   
  

KIZILAY AĞADERE Müzesini Lütfen Gezin

 Ağadere ve Akbaş sevkiyat hastanelerinden 25 Haziran 1915’ten Kasım ayı sonuna kadar 99.275 yaralı, 33.794’ü hasta ve 17.799’u da hava değişimi olmak üzere toplam 150.868 asker sevkiyata tabi tutulmuştur.
www.kizilayagadere.com bu müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.   

Bayram ve Özel Günlerde Lütfen ŞEHİTLİKLERİMİZİ Ziyaret edin.

Tüm ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET MİNNET ve SAYGIYLA ANIYORUM. NUR İÇİNDE YATSINLAR MEKANLARI CENNET OLSUN. Bizlerin ÜLKEMİZDE rahat ve huzur içinde yaşayabilmemiz için seve seve canlarını feda eden ASKER, POLİS tüm ŞEHİTLERİMİZ ALLAH RAHMET EYLESİN.

   

MEHMET AKİF ERSOY 1873 - 1936

Mehmet Âkif Ersoy (20 Aralık 1873 - 27 Aralık 1936)
2021 yılı "Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı" olarak kutlanacak


 

 LÜTFEN DÜNYAMIZI PLASTİK ATIKLAR İLE KİRLETMEYİN 

Tabi ki paramızı çöpe atmıyoruz hem doğayı koruyor hem ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyoruz nasıl mı? Pet şişeleri çöpe atmıyoruz kumbaraya atıp akbil yüklemesi yapıyor ve her yerde kullanıyoruz.

   
 

ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI CENGİZ TOPEL

NE OLMUŞTU? Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz TOPEL, 1964 te Türk Hava Kuvvetlerinin Kıbrısta gerçekleştirdiği uyarı uçuşu sırasında, uçağı Rum uçaksavarlar tarafından isabet alınca, paraşütle atlamak zorunda kalmış. Atlayıştan sonra da esir düşmüştü. Rumlar tarafından ağır işkencelere maruz kalmış, 08 Ağustos 1964 tarihinde de şehit edilmişti. Yüzbaşı TOPEL in Şehadeti, Rumlarca "hastanede öldü" şeklinde belirtilmişti. TOPEL in naaşı daha sonra iade edilmiş, İstanbul da Hava Şehitliğinde toprağa verilmişti.

   

SAMSUNSPOR 55 NUMARALI ERTUĞRUL SAĞLAM İMZALI FORMAM

55 Numaralı İpek VAROL SAMSUNSPOR formam Samsuspor Teknik Dirrektörü Sayın ERTUĞRUL SAĞLAM imzalı.

   

 ANTALYASPOR ATATÜRK İMZALI 10 NUMARA FORMAM


  

TERME İLE KİTAP OKU TÜRKİYEMHAYDİ PEDALLARIMIZI ÇEVİRELİM

Fosil atıklar kullanan araçlar yerine BİSİKLET kullanırsanız hem sağlığınızı korumuş olursunuz hem de doğayı dumanlarla kirletmezsiniz. Sağlıklı günler ve temiz bir dünya için hep birlikte bisiklet kullanalım hem ucuza ulaşım ihtiyacımızı karşılamış olalım hemde ülke ekonomisine destek verelim. HAYDİ PEDALLARIMIZI ÇEVİRELİM.

   

Kızılay Web Banner 950X100
 
Twitter Facebook Google Plus Instagram Email    

   
Eğitim/öğretime katkı amaçlı açtığım sitem hiçbir ticari beklenti içinde değildir ve kesinlikle parasal yardım kabul etmez.
Başa Dön